Benjamin Rojas ka filluar incizimet e diskut te tij "Jake&Blake"

  Share
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Benjamin Rojas ka filluar incizimet e diskut te tij "Jake&Blake"

  Post by Vali on Sun Oct 26, 2008 7:04 pm

  Benjamin Rojas ka filluar incizimet e CD me te re te tij e cila do te jete pjese e projektit te ri televizive “Jake & Blake” . Protagonisti i serialit te njohur Argjentinas "Rebeldeway" , Benjamin Rojas eshte edhe protagonist kryesore ne kete projekt te ri i cili do te lansohet nga Disney Channel .
  Jave me pare ne Buenos Aires filluan edhe punimet ne projektin Jake & Blake , ne komedine qe do te prodhohet nga nje bashkupunim i fuqishem i Televisa, RGB Entertaiment dhe Cris Morena Group per tu shfaqur ne Disney Channel USA .
  Regjizore i kesaj telenovele eshte Mauro Scandolari , ndersa skenarin e kesaj e beri Gabriela Fiore , ky projekt do te punohet ne anglisht edhe pse te gjithe aktoret qe do te paraqiten jane nga Argjentina .
  Benjamin Rojas interpreton Jake dhe Blake , binjaket te cilet jane te ndare qe nga lindja nga nje aksidente dhe qe kane personalitete krejtesisht te ndryshme nga njeri tjeteri . Rastesishte ata takohen se bashku . Njeri eshte nje kengetare i famshem ndersa tjetri nje nxenes i shkelqyeshem , me probleme dhe gjera te implikuera .
  Ne mesin e aktoreve qe paraqiten ne serial jane Sofía Recca , e cila interpreton rolin e presidentes se klubit te fansave te Blake me te cilin ka edhe nje lidhje dashurie , Victoria Maurette e cila interpreton menagjeren e Blake dhe Diego Child i cili paraqitet si gitaristi i Blake .
  Edhe pse gjirimet e serialit jane duke u bere ne studion "Pampa" ne Buenos Aires , Benja Rojas incizimet e diskut te tij eshte duke i bere ne studion "El Pie" , pikrisht ne studion ku ai se bashku me antaret e tjere te ERREWAY incizuan albumet Señales dhe Tiempo .


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Benjamin Rojas ka filluar incizimet e diskut te tij "Jake&Blake"

  Post by Vali on Mon Oct 27, 2008 11:32 pm

  Ky informacion eshte i huazuar nga web siti zyrtar i Benjamin Rojas ne Kosove , BRI Kosovo !!!


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com

  besaerreway
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 197
  Join date : 2008-10-16
  Age : 26

  Re: Benjamin Rojas ka filluar incizimet e diskut te tij "Jake&Blake"

  Post by besaerreway on Tue Oct 28, 2008 1:43 am

  cka dmth qikjoo
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Benjamin Rojas ka filluar incizimet e diskut te tij "Jake&Blake"

  Post by rrita on Tue Oct 28, 2008 1:44 pm

  i uroj shum fat dhe sukses benjas ne kete projekt
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Benjamin Rojas ka filluar incizimet e diskut te tij "Jake&Blake"

  Post by Vali on Tue Oct 28, 2008 10:10 pm

  besaerreway wrote:cka dmth qikjoo

  Cila ???


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com

  besaerreway
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 197
  Join date : 2008-10-16
  Age : 26

  Re: Benjamin Rojas ka filluar incizimet e diskut te tij "Jake&Blake"

  Post by besaerreway on Thu Oct 30, 2008 12:03 pm

  jake end blakee

  ok sidoqoft sukses benjas
  avatar
  Gerta
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 109
  Join date : 2008-02-23

  Re: Benjamin Rojas ka filluar incizimet e diskut te tij "Jake&Blake"

  Post by Gerta on Fri Nov 21, 2008 10:35 pm

  edhe une suksese i deshiroj

  Sponsored content

  Re: Benjamin Rojas ka filluar incizimet e diskut te tij "Jake&Blake"

  Post by Sponsored content


   Current date/time is Mon Jan 21, 2019 6:02 pm