INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Share
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by 4everangeles on Tue Nov 04, 2008 12:00 am

  -ME RA NE MEND NJE TEM INTERESANTE..TA BEJM SI NJE LLOJ LOJE NE ANTART E FORUMIT!!JA KSHTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  KINSE TE GJITH NE..DO BEJM NJE UDHTIM PER NE ARGJENTIN!!!
  DHE TE GJITHA TE HOLLAT QE KISHIM NA HUMBIN!!!!
  ENDRRA JON ESHTE TE I SHOHIM ERREWAY
  POR ...NUK KEMI ASGJE...SI DO MBIJETOJM!!!
  KREJT DUHET TE JET E BAZUAR NE IMAGJINAT

  UN PO FILLOJ TREGIMIN JU DUHET TE VAZHDONI!!!


  BESA: HEJ NJERZ KREJT PARET NA KAN HUMBUR!!!
  DONJETA:QKA?????KREJTTTT???
  BESA:MDOKET QE PO
  VALI: JU A HAJGARE PO BANI A QKA???
  MARISA: JOJOJO...ME SIGURI KJO ASHT NDONJE ANKTH I NATES!!!
  DONJETA: KADALNI!!!JENA NE ARGJENTIN!!
  VALI : JO NE PRISHTIN VALLA..PO NE ARGJENTIN SE KU
  DONJETA: BILETAT KTHYSE ME PARET KAN HUMB!!!NE SI TE KTHEHEMI NE PRISHTIN???
  VALI: KADAL QYSH KAN HUP?
  BESA: QYSH KAN HUP SKAN HUP PO E KAN PLAQKIT DIJADEN DHE ERVININ
  BESA:QITA SE PASKUM PA NE REBELDE WAY QE PO PLAQKITKAN.
  DONJETA: E TASH?
  ERVINI: HEJ NJERZ QA ME BA
  AI ECTE ME DIJADEN DHE BERTISTE SI I QMENDUR
  DONJETA: KADAL MOS BERTIT SI ME KAN NE MAL TE CARRALEVES
  DIJADA: QA ME BA TASH???
  DONJETA: ME DAL PREJ KTUHIT..SKEMI AS NJE CENT!!!
  VALI: SKEMI TJETER MENYR!!
  BESA: KADAL,QATY KU I KENA PAS BILETAT E KREJT PARET,JAN KAN EDHE PASAPORTAT!
  MARISA: KJO DO TE THOT SE NE,NUK KEMI AS EDHE NJE MUNDESI TE KTHEHMI NE KOSOV.
  dONJETA: KENA ME MENDU DIQKA...
  DIJADA: KUKU!!E TASH
  BESA: PO ME DOKET VETJA SI ROBINZON KRUZO MODERN


  [b]ECNIM TE GJITH RRUGES TE HUMBUR..SDINIM KA SHKONIM...NGA NA QONIN KEMBET.
  ASGJE NUK KISHIM ME VETE..VETEM TESHAT E TRUPIT..
  SI DUKET UDHTIMI NE ARGJENTIN NA KISHTE DALUR NJE AVENTUR,E HIDHUR


  DIJADA: KAM URI
  BESA: E DI QKA TE BEJM TASH??
  ERVINI: NUK DI
  VALI: O ZOT...JA QKA NA SOLLI KY UDHTIM
  DONJETA: AHHHHHHHHHHHHHH SE DIJA QE KESHTU DO NA DILTE


  ECNIM TE GJITH...TE HESHTUR...DHE TE LODHUR TEJ MASE..
  SDNINIM QKA TE BENIM
  AI UDHTIM QE AQ SHUM,E ENDERRUAM DHE PLANIFIKUAM,NA DOLI PER HUNESH


  DONJETA: MARISA KE NDONJE IDE TI
  MARISA: PO TE SHKOJM TEK CAMILA BORDONABA DHE TI THOJM CKEMI
  NE JEMI FANSA TE QMENDUR TE ERREWAY DHE KEMI ARDHUR TE BUJM TEK TI
  VALI:HAHAHHAHA
  DIJADA:QKA PO KESH
  VALI: PSE A ESHTE E NDALUME A??APO NE ARGJENTIN ESHTE E NDALUAR ME LIGJ.
  ERVINI: SPO KUPTOJ SE SI PO TU KESHET.

  MARISA: NJERZ......NE KEMI ARDHUR KETU DUKE NDJEKUR NJE ENDERR...
  DONJETA: ME MIR ME THAN NJE ANKTH
  DIJADA: EDHE??
  MARISA: PSE TE MOS E BEJM NJE GRUP...TE KENDOJM...DHE TE BEJM CA PARA..DHE PASATAJ TE KTHEHEMI NE KOSOVE.
  DONJETA: PO EDHE ARGJENTINASIT NA LAJN PA PASAPORTA..
  DIJADA:A JE NORMAL MARISA...SI ESHTE E MUNDUR...QE TE BEJM NJE GRUP TE KENDOJM PAS AS EDHE PIANO..ME VETEM GITAREN E VALIT..HAHAH TLUTEM
  ERVINI:A KENI NAJ IDE TJETER:(
  VALI : UN PO..!!TE SHKOJM TE CRIS MORENA..TE I TREGOJM TE GJITHA DHE TE NA NDIHMOI
  TEK E FUNDIT KTA JAN NJERZIT E VETEM QE NJOHIM KETU
  DONJETA:PO EDHE SIKUR TE ISHTE I VERTET KY BUDALLALAKU YT..SI TA GJEJM CRIS MORENAN.
  KUR VETEM BUENOS AIRES ESHTE SA DY KOSOVA.
  PARAMENDO ME SHKU SA KTU E NE TIRAN
  A KU TA DIM NE SI ESHTE KETU...  TE GJITH SHIKUAM DRITAT E QYTETIT..DHE VAZHDUAM RRUGEN

  ____________________________________________________________________
  KJO ESHTE IMAGJINAT..SHTINI EDHE PERSONAZHE TJERA..NESE KAM HARRU
  DHE VAZHDONE...TREGIMIN JU LUTEEEMMMM

  besaerreway
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 197
  Join date : 2008-10-16
  Age : 26

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by besaerreway on Tue Nov 04, 2008 12:47 am

  kuu shum fort po robinsonkruzi modern a Razz

  DUKE VAZHDUAR RRUGEN
  VALI: HEY NA ME FORMU NI GRUP ASHTU SUPER PO CFARE KANG?
  BESA:MOS PO DON ME BA KARRIER ME KANG POPULLORE KTU ATO SKNA VLER
  MARISSSA:BESA TE LUTEM KANGT POPULLORE JAN KANGT E ZEMRES
  RRITA:HAUAAUAU PO NORMAL PO KJO PO DOKET SI DIQKA ABSURDE
  DONJETA:OO LENI KLTO SENE E MENONI TJETER SEN
  ERVINI:PO SIKUR TA BEJME NJE KENGE PER LUFTEN?

  BESA:OSE NJE KENGE PER KETE UDHETIM TE CMENDUR
  VALY:AHAH NA DUHET NI KOMPOZITOR KTU
  DONJETA:PO NA ME SIGURI KEMI NDJENJAT QE MUND TI SHPREHIM NE FLET
  RRITA : PO PO POR UN JAM LODH E NUK MUND TE MENDOJ ASGJE TJETER NJEHER

  DIJADA:ULEMI E PUSHOJM SE QYTETI I MADH
  BESA:EDHE UN JAM LODHUR PO DUHET TA GJEJME NDONJE VEND EM TE SIGURT
  VALY:HEJ KTU SESHTE KOSOVA NDOSHTA NUK LEJON LIGJI

  MARISSAl:SHUM BRE TI VAL PO MERESH ME KETE LIGJ
  VALY : PSS MA I MADHI KTU
  BESA : PO DE PO
  DONJETA :ALLAHILE VAZHDOJM TE ECIM SE KJO KA FILLUAR TE JETE NJE ANKTH I VERETTE
  ERVINI:NJE EDNERR E TMERSHME
  RRITA:NUK I DIHER JO PO UN PO PRES QE DIKUSH TA MENDOJ RRUGZGJIDHJE
  BESA:SIQ DUKET E VETMJA ZGJIDHJE ME MET QITU
  ERVINI:BESSAAAA MJAF MA MENDO DIQKA POZITIVSHT\
  DONJETA:UN U ULA NUK MUND TE QENDROJ ME
  VALI:SHKOJM NE AT CEP ESHTYE ME I SIGURT

  SHKOJN NE NJE CEP DHE SHTIHEN TE LODHUR E MEDNIMI I VETEM QE MBIZOTREON NE KOKEN E TYRE ESHTE TAKIMI ME ERREWAY

  besaerreway
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 197
  Join date : 2008-10-16
  Age : 26

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by besaerreway on Tue Nov 04, 2008 12:48 am

  HEJ EDHE DIQKA UN JAM BESA
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by Vali on Tue Nov 04, 2008 1:19 pm

  4everangeles Flm shume per temen , shume e mire !
  Bravo !!!


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by rrita on Tue Nov 04, 2008 2:22 pm

  bravo per temen eshte e mrekulleshme


  teper po mpelqen fantastike
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by 4everangeles on Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

  ______________-
  vazhdoje edhe ti Rita edhe ti vali
  ________________________________________________________________
  Ecnim,dhe qdo minut na dukej nje shekull i ter!!
  ecnim dhe vetem ecnim!!!

  Vali: Ta bejm nje keng popullore!!
  Donjeta : ti me te vertet je qmend tersisht!!ku degjon Argjentinasit keng popullore Shqiptare,mas pari prej gjuhes kena me ju duk kinezt modern,pa sy te ngret
  Besa: E me qka me mbijetu!!?????skena as edhe ni pare'
  Donjeta: E kam nje ide
  Tina : Qfare
  Dijada : Fol de ma...
  Donjeta: Me kendu kenget e Erreway ne rrug,ndoshta dikush do na japin pare,dhe shkojm ne ndonje hotel
  Vali: Hej po e drejta autoriale ktu sjemi ne Kosove jemi ne Argjentin ktu ka ligj,respektohet
  Te gjith njezeri bertitem: BOOLL ME AT LIGJ
  Marisa: qka me ba pra?
  Rrita: Donjeta ka te drejt!!duhet te bejm diqka!!!dm.th me kendu jasht!!!te bejm diqka
  nuk e di
  Marisa: po me gitaren e Valit
  Vali: Hee a po e shihni qe jan kan vlejt at o or te gitares edhe qe e kam marr me vete
  Dijada: Po po
  Ervini: e dimmm
  Ermali: Hajde po sot qa do bejm
  Dijada: Te kendojm
  Besa : Sot a?
  Marisa: sot valla sot
  Vali: e di qe jam ba bajat me ket ligj ama ktu mas ores 10 te nates nuk ke te drejt me ba zhurm
  Donjeta: Ah qfar hamam kushtetute ka ARGJENTINA!!?
  Marisa: edhe?qa tash
  Tina: Kena me fjet rrugve
  Drenusha: valla qysh po duket sot qe po
  Vali: E kush do e perbejm per me knu???
  Donjeta: Krejt na
  Besa: po krejt na
  Vali: qysh ???ma shum ashtu i perngjajm Rbd-s se Erreway!!!
  Tina: shum shum shum shum shum keqqqqqqqqqq
  Donjeta: ti Tin knon kangt e Floricientes bashk me Ermalin
  Ermali: Po deri sa tina te e pranoi se forumi jem eshte official
  Tina: edhe deri sa ti ta pranojsh qe forumi jem asht official
  Dijada: Mshelne gojen krejt
  Ervini: Jaaaaaa shuni
  Drenusha: qkaaa
  Donjeta: qyri do njerz me maska
  Ervini: Qysh po thu]
  Donjeta: Do njerz me maska
  Ervini: po te kuptoj qka po thu,po prej habis thASH qashtu
  Vali: Hajde ikum
  Tina: qka tash kan me na plaqkit a
  Besa: tash veq na marrshin shpirtin se skan qka na marrin ma
  Rrita : Po edhe qata na marrin se
  Ervini: Cris Morena ska shkru ne seriale qe bejn kaq shum plaqkitje ne Argjentin
  Dijada : Qka asht ky emision teleiviziv me bashkbisedim a
  ec ikum

  VRAPUAM SHUM SHUM...GJERSA ME ATA KRIMINEL NUK DUKESHIN ME
  U ULEM TE PUSHOJM

  VAZHDUAM TE FLASIM
  ISHTE NJE LEDIN,QE NGA AJO LEDIN SHIHEJ QYTETI  ___________________________________________________________
  U ZGJUAM NEN DRITEN E DIELLIT-ORA 5 E MENGJESIT  DIJADA: KAM URI
  BESA: KAM URI
  DONJETA: SDI TASH AS QKA KAM SE
  VALI: TE VAZHDOJM
  ERVINI: NGA
  ERMALI: NUK E DIM
  MARISA MBANTE SYT MSHEL DHE THOSHTE,JOJOJOJO KY ESHTE NJE ANKTH...ME SIGURI JAM NE DHOMEN TIME,TE RRETHUAR ME POSTERAT E ERREWAY...
  VALI: EPO KTHEHU NE REALITET SEPSE JE NE SAHAREN E ARGJENTINES

  RRITA: AH QFAR AVENTURE
  ____________________________________________________________________________
  VALI : JEMI NE NJE LENDIN
  DRENUSHA: AH SHPINA PO ME DHEMB
  VALI: EDHE QKA PO ME SHIKONI MUA TE GJITH
  DONJETA:SEPSE IDEA JOTE ISHTE TE VINIM KETU
  VALI: KETU KEMI ARDH TE NDJEKIM NJE ENDERR
  DIJADA: ME MIR ME THAN NJE ANKTH
  BESA: POR...
  VALI: SKA POR...NE KEMI ARDHUR KETU DUKE NDJEKUR NJE ENDERR,DUKE SHPRESUAR TI TAKOJM ERREWAY...
  TINA-ERMALI: EDHE FLORICIENTEN
  VALI: DHE NESE KEMI MBETUR KETU,NESE JEMI NE MES TE NJE ASGJEJE,ATEHER NE NUK DUHET TI QOJM DUART LART..
  DUHET TE LUFTOJM PER MBIJETES.
  DIJADA: KA TE DREJT VALI
  MARISA: PO POR,
  DONJETA: POR NE JEMI TE GJITH SHOK,DHE DO LUFTOJM PER MBIJETES
  DHE NE QOFT SE CRIS MORENA QUAJTI FILMIN E SAJ 4 CAMINOS
  NE DO E QUAJM AVENTUREN TON: "RRUGA E PANJOHUR"
  PRA???
  TINA: PRA TE SHKOJM TE KENDOJM,

  VALI : TE BEJM DIQKA
  DONJETA: QKA

  AI NGRITI DOREN DHE THA

  VALI: PER KET AVENTUR
  DONJETA: PER SHOQERIN
  TINA: PER ENDRRAT
  DIJADA: PER NE
  BESA: PER JETEN
  ERMALI: PER SHPRESEN
  DRENUSHA: PER NJE BOT ME TE MIR
  MARISA: PER TY
  ERVINI: PER ERREWAY
  _______________________________
  TE GJITH MBLODHEM FORCAT DHE VAZHDUAM RRUGEN
  TE CILEN E QUAJTEM RRUGA E PANJOHUR
  KESAJ RADHE PER DALLIM NGA DJE ,PATEM NJE VIZION DHE FUQI PER TE VAZHDUAR PERPARA.

  _____________________________________________________________
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by 4everangeles on Mon Nov 10, 2008 11:20 pm

  vazhdone dikush
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by rrita on Tue Nov 11, 2008 1:05 pm

  donjeta ma mir e ke me vazhdu ti se ke ide perfekte Very Happy
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by 4everangeles on Wed Nov 12, 2008 11:57 pm

  por do doja qe ju ta vazhdonit

  drenushahg08
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 10
  Join date : 2008-11-08

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by drenushahg08 on Sat Nov 15, 2008 4:48 pm

  shume tem e mire bravooo po mu nuk um shtinet ne rreth jejejejej...
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by rrita on Fri Dec 19, 2008 12:08 am

  ecnim rruges secili duke menduar ndonje ide se si do te realizonim kete enderr ti shihnim adhuruesit tan. ne nderkoh valit i lindi nje ide.

  Vali: kam nje ide
  T gjtihe: qfar fol me shpejt ?
  Vali: te kendojm 4 veta kenget e erreway ndersa te tjeret do na percjellin
  Marisa: ide shum e mir por kush do kendoj nga ne ?
  Rrita: pajtohem me ket ide. ok ateher le te kendojn marisa , vali , donjeta dhe un ok jeni dakort.
  te gjith: po jemi dakort.
  besa: po kush do i bie gitares?
  tina :nese do mund ti biesh ti besa.
  besa: ok ateher .
  edhe filluam te kendonim kenget e grupit erreway kur papritur e pam nje disa njerz qe po na degjonin.  xx: qien es ustedes
  te gjithe: estramos fan de erreway.
  Rrita: can we speak in english?
  xx: of course.
  Marisa: we come here to do real one dream and it's to see erreway can you find us any place to stay. we come from kosova this place is in europe.
  xx: of course I have got one beautiful hotel when you will stay there ok .
  Vali: ok but how much is it?
  xx : hmmmmmmm! without money. I can let you
  together: thank you very much .


  te gjith shkuam tek hoteli dhe pushuam dhe mendonim se si do tia benim..............
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by rrita on Fri Dec 19, 2008 12:10 am

  nese nuk e kam shkruar mir vazhdimin sorry ok
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by 4everangeles on Mon Dec 22, 2008 12:23 am

  shum mir rita flm shum
  edhe ju te tjeret vazhdone!!
  edhe ti vali

  ateher

  Vali: Me ne fund
  Donjeta: Mos u ndje i sigurt!!.ku e din ja kta kriminel si mendon pa para te na pranojn
  Besa: Donaaa mos na fut frigen
  Rita: Tashme un vdiqa nga friga!!!
  Donjeta: Ateher degjoni!!!
  XXX:Como deciste q te llamaste?
  Donjeta:no te dije
  XXX: Entonces como te llamas!
  Donjeta: Me llamo Donjeta
  XXX: Mucho gusto!!yo soy Efrain
  Vali: Ola
  XXX: Y de que pais vienen
  Donjeta: mhh me mir mos te i tregojm!!apo jo!
  Vali : Po qka te keqe:(>???
  Donjeta: Nuk do ta di...i tha dikush nga ne nga jemi po si duket e harroi
  Rrita: Vinimos desde lejos senor,no lo vas a saber nuestro pais,porque esta muy lejos del suyo,y no es famoso
  Efrain: Bueno pero intento..no estoy muy bueno en geografia
  Donjeta: Somos De Kosova...te suena algo eso?
  Efrain: Nooo ..!porque me mienten no son de ese pais
  Rrita: si que somos
  Tina: porque no los crea
  Donjeta : si pq
  Efrain: Porque en Kosova no viven gentes que son civilicados,alla viven vestias
  Donjeta: Mira senor,muchisimas gracis por aydarnos,pero no te vamos a dejar
  de ofendir nuestro pais..ni los gentes q vieven alla.
  Efrain: Pero asi me dice un amigo mio serbio
  Donjeta: Ahha aqui es el punto!!.le dices a tu amigo q unica vestia que es en esa historia es el.
  Efrain: Pero de verdad viven alla.y son Albanesos
  Donjeta: Si
  Efrain: Pero mi amigo me dijo que los Albanesos no saben hablar otras idiomas...
  Donjeta: Ay pordios lo tiengo que ver a tu amigo a matarlo con mis propias manos!!no enteindes que en Kosova viven gentes desentes,trabajadores,y muy inteligentes!
  Vali: Donjeta e teprova pak me ket ta vrasesh,se sikur na paska pershkruar ai shkau,neve ky mesiguri do qmendet nga friga
  Efrain: Pero..
  Donjeta: No hay pero....quiero ver a tu amigo ya
  Efrain : a mi amigo siempre habla mal por su populo pero...no lo van a matar vdd?
  Donjeta: No no lo voy a matar...no te procupes
  Efrain: Gracias a Dios
  Donjeta: Lo voy a asesinar!!!
  Efrain: eeee!!????
  Tina: Bueno no somos asi como esplico tu amigo pero no vamos a quedar brazos crucados ,como alguien habla mal por nuestro pais!
  XXX: OLAAA AMIGOOO!!COMO ESTAS!!!
  Efrain: Ayy noo
  Donjeta: que pasa
  Efrain : e nada
  XXX: DOBERDAN
  Donjeta: ah el es ese serbio
  Efrain: si
  Tina: Ahora lo vamos a demostrar como somos realemente
  Vali: Siiii que lo vamos a demostrar...
  Donjeta: Ola!!como se llamas
  dragan: me llamo dragan
  Donjeta: Un nombre tipioco serbio vdd?
  dragan: siiiiiii

  Tina: ah si
  dragan: sii es el mejor populo del mundo ...conoces a los albanesos son tontos
  Tina: Si que lo conocemos
  pero que no son tontos
  Donjetya: mira ser salvaje nunca pero nunca te quiero oyer hablar mal de Albanesos porque te lo juro que me lo vas a pagar
  dragan: pero quien son ustedes
  Donjeta: somos un populo q he luchado!!...por la justicia y por independecia
  y somos ALBANESOS,asi que nunca pero nunca no vas a hablar esas cosas horribles que por cierto no son reales
  Rrita: si y tambien no te queremos ver nunca mas en nuestras vidas
  eres muy malo de decir esas cosas por nosotros,como populo..y no somos asi
  yo no entiendo que ganas con eso..que?????
  Vali: Mira no queremos q nunca nunca mas hablas asi
  porque estamos arrtos de los serbios,
  dragan": serbios son buenos
  donjeta: ahh son buenos
  la verdad son buenos
  dragan: ven
  donjeta: son buenos para matar,gentes inocentes,no yo estoy diciendo por todos
  pero muchos de serbios son asi
  y unos de ellos eres tu
  porque habals esas cosas,que sabes q no son reales
  Efrain: Chicos!!!
  Donjeta: No chicos nada!basta !!!
  dragan: y q vinieron aqui
  Tina: Por un suenio ver a Erreway
  dragan: Ah
  Donjeta: Vamos..!y

  erMal.I
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 22
  Join date : 2008-08-10

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by erMal.I on Tue Dec 23, 2008 11:29 am

  sa e mire Very Happy D: teper flm per ket e teme Very Happy
  avatar
  TinaHG08
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 194
  Join date : 2008-07-19

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by TinaHG08 on Thu Dec 25, 2008 8:34 pm

  Ja ku [po e vazhdoj:
  Tina: Donjeta eja per pak ketu..
  Donjeta: Ajj./.... qa po don bre?
  Tina: Shuj bre... Very Happy Very Happy Very Happy
  Tgjitha: Hahahah
  Donjeta: Fol moj.. se po shkoj me myt qata..
  Tina: Une spo du me nejt qitu..
  Tgjitha: QUE?
  Tina: Qa ndigjut..nuk po du me nejt edhe pike...ky njeri po menojka qasmos per kosoven e njerzt e sajna...ja kan mush menjen e ska kush ja qbmush ma... kshq ika une..spom rrihet qitu kurrqysh hiq..
  Donjeta: Valla mire e ki..po oj e dashur...a menon hiq ti?
  Tina: Valla per diqka zoti mi ka fal ment..
  Donjeta: Shfrytzoj bre pak..
  Tina: Do e kem parasysh keshillen tane..
  Donjeta: Qa bon ti kur te del???
  Tina: Qa tmu teket..!!!!! Kome shku atje per ku jum ardh e jo qitu per ku as qe ma ka marr menja..!! OK?
  DOnjeta: Te erreway????
  Tina: BASH edhe te flori..
  Donjeta: Estas LOCA?
  Tina: Po...
  Donjeta: Pe shoh valla..
  Tina: Mire qe pe shifshe po hajt tung se ika..
  Donjeta: Po e vet po shkon a?
  Tina: Nuk rri ktu edhe me qu ntrekendesh..
  onjeta: hahaha..
  Tina: Une po shkoj...
  DOnjeta: Edhe une bre po du me ardh se pasah zotin edhe mu zemra pom plas pej qatyne fjalve..
  Tina: Epo? qpo ben??
  DOnjeta: Po vi me ty...
  Tina: SHkojme..
  Donjeta: Prit..e pse mos mi tregu ktynev????
  Tina: He budallic o budallic po qysh moj mi tregu valit kur ai pom fol veq per kushtetuata e per hamama..!!!! Le se dej ti bindum errewayin e florin qe me nejt me neve, nuk i tregojna hiq ktynev ok? Tani jau bojna befasi..
  Donjeta: Veq pak....
  Tina: QKA MOJ?
  Dona: A bon me ta bo nii pytje?
  Tina: FOL
  DOna: A je qut?
  Tina|: Kurr ma e kthjellt sjum kan..
  Dona: E mire se menova tjeter sen.. Very Happy
  Tina: Hajde ma de...
  DOna: HAJDE...menzi spo pres..
  Tina: |Edhe une .. ani ma kur tja tregojna befasin..hahah
  Donjeta: Po bre veq une KURR nuk menoj qe kan me na ngu ata..!
  Tina: Hej..
  DOna: QAKI BE?
  Tina Lema mu kta se e di une qka bboj..! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

  Shkojna te kta tjert, ju afrohum edhe thojna:
  Tina: Une edhe dona po shkojna mu shetit pak..
  Rrrita: Edhe une po vi pra..
  Tina: Jo jo, se po dojna me fol per do..
  Rrita: DO qka bre?
  DOna: Sekrete bre..qap ot intereson?
  Rrita: IH...hajt..nisnu....
  Edhe nisum...
  UDHES:

  PS: Done, mos ma merr krejt pjesen ok? haha..tequiero xemel.. Wink
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by 4everangeles on Mon Jan 12, 2009 4:56 pm

  Donjeta: Nuk e di qysh um mbinde me ardh me ty
  Tina: Ket e kam,me i bind njerzit
  Dona: Ani banu avokate
  Tina: Lej kto pallavra
  Dona : Spi la hiq..jemi ne mes te rruges,pa para,me disa tesha te ndrya dhe te leckosura,me asnje para ne gjep...me barkun bosh,dhe ne vend te huj
  Tina:Po jemi nmes te rruges,skemi para,jemi unt,kemi tesha te perlyra si mos me keq,jemi nven te huj,por jemi duke ndjekur nje enderr,nje enderr qe e kemi endrru me vite.
  pak te duket kjo ty
  Dona : Nuk me duket pak..e di...qe per ket enderr jemi,ketu..qe po luftojm me krejt fuqit tona..por...por...por...shoket..qte bejm me ta..ata do merakosen per nee..
  Tina: Ke te drejt...
  Dona: A kthehemi i marrim


  Vali: Ku kan mujt me shku
  Rrita: Sdi BRE
  Vali: Faleminderit Rrita me ndihmove shum
  Dijada: Kadal.ato than me fol per sekrete..qka ka dona sekret prej meje se
  Vali: Se dim?po qka ka ndodh ku jan...pse sedhen
  shiko sa asht ora...
  Dijada: 18:00
  Vali: Dijad hala ti se ndrrove oren..hello jemi ne Argjentin,dallon ora jon prej ktuhit qyy
  Rrita: Eshte terr
  Vali: Dhe me ligj nese policia i sheh femijet ose adoleshentet jasht dyshon i merr..dhe
  ato skan pasaport
  DIJADA: Boll me at ligj te hamamit se me lodhe

  Donjeta: Na falni
  Tina : Jo me falni mu ne deshem te ikim,
  Donjeta: Erreway
  Tina: Edhe Florin
  Donjeta: Na falni
  Vali: A se kuptoni qfarr rreziku keni kalu,.,a dini ktu ka ligj
  hello jemi ne argjentin..sjemi ne kosov..
  avatar
  TinaHG08
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 194
  Join date : 2008-07-19

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by TinaHG08 on Thu Jan 29, 2009 12:11 am

  Tina: O boll me qat ligj se namj thundes um ke hyp....a pe harron a une ika qatje ku kesh???
  Vali: Hey hey hey....kadal se sje nmal e dashur...mos piskit se ekrkush spo tu tutet...
  Tina: Nashta kerkush perpos teje...
  Don tme godas..e ndaloj duke ja kapur doren..
  Tina: Ju djelmoshat si shum pak po prekni ntok bre...?????
  Vali: Lshoma doren...
  Tina: Qyre, i menqur....sma nin a bohesh nervoz a jo veq per ni fjal ok????
  Vali: Ske ni fjal...qa ke qajo qe nmaje thunes tkum hyup..
  Tina: Um ke hyp valla....qe sa me ate ligj..boll ma....maje per veti at ligj se neve spo na interesopn ligji ok?
  Vali: O lshoma doren oj shtrig...
  Tina: Qyre...nashta ti munesh mu kan djal edhei fort,po mos harro qe une jom qik..!!!!!!!!
  Vali: O lej kto fjal se nervat mi kalle...
  Edhe e lshoj tuje shty...
  Vali: Estupida...
  Tina: TONTO...
  Donjeta: Allahile kush jeni se sjom ka ju njoh...
  TIna&Vali: E???
  Donjeta: Mos um shkoni nerva, se veq edhe qikjo po na vyn..mu rrok ju te dy...
  Tina: More pom shitet mret mue ktu...
  Vali: E ti pom shitesh e fort...
  Tina: Pot vjen inati qe jom a?
  Vali: Po sje...
  Tina: Jom
  Vali: SJe...
  Donjeta: BASTA! Mos um shkoni nerva se skom koh mju ngu juve...!!!! Hecni shkojna me flejt se qyrna oren....ndanu secili ndohma tveta ok???
  Te gjithe: Ok!
  Tina: Naten e mire....macho (valit)
  Vali: Naten e mire, tontaaaaa..!!!!
  Donejta: Tine...hec ndhom se um kupe...

  Ne dhom tonen un edhe donjeta..
  Donjeta: Valla je budallic....nervat mi ke kall...
  Tina: Hajt se stveti ty kerkush po rri bir flej qatu..
  Donjeta: Spom merr gjumi bre...fo..
  Tina: As mu spom merr po duhet me flejt...
  Donjeta: Qa ki moj???
  Ulum nshtratet tona...fillojna me bo llaf Very Happy :
  Tina: I rash valla pishmon qe tngova ty....u duft me nejt qatje oj e meqme....edhe tash um ka ra ni ide tjeter nkok..
  DSonjeta: O jo...jo valla...qfaredo qoft..nuk komet ngu.....boll mire bona qe tktheva..
  Tina: Oj e meqme..spom rrihet qitu moj..skum ardh une me ngu valin ton kohen tuj bo llaf me ermalin e tuj mu shit mu ktu Car...
  Donjeta: Dios mio..
  TIna: Edhe tek e fundit...qere..ideja osht shkojna qatje ku u nisum edhe jau bojna befasi ktynev ok??
  Donjeta: ...........
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by 4everangeles on Wed Feb 04, 2009 9:05 pm

  Donjeta: Tinn qyre mos ma tesh kryt ma...ska lidhje befasi...kjo asht argjetnin...qka nese kta levizin..nga ketu...si do i gjejm
  Tina: O ke te drejt por
  Donjeta por?
  Tina: Sdii don...po perime bree po du me pa florin
  Donjeta:edhe erreway
  Tina: ish Erreway
  Donjeta: Spo duu me dit ata duhet me u bashku!
  Tina: Oks
  Donjeta: Oks valla
  Tina: Oj ddoooooooooon
  Dona: Qa ki bre..se u qel sabahu e sum lave me fjet
  Vali: Ej qika
  Dona: He val..mos kena thy naj ligj tjeter??
  Vali: Mdoket se po pergaditet ni komplot nga ai shkau
  Dona : qkaaa
  Tina: qa je ka fol
  Vali: qata qe e degjove
  Dona: d.m.th
  Vali: sot duhet me ik prej ktuhit
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by rrita on Thu Feb 05, 2009 12:53 pm

  dona: po breh e ku me shku pra
  tina : shkojm ju tregojm edhe tjerve per ket lajm
  vali:hej kam per tiu thene diqka
  te gjith : qka ???????????
  vali:duhet te ikim nga ktu te shkojm diku tjeter
  rrita: e ku me shku kur nuk dim as ku te shkojm
  tina: dona ke ndonje ide
  dona: nuk e di por mendoj qe do me bie diqka ne mend
  rrita: ok ti marrim valixhet dhe te dalim jasht ateher dhe bisedojm rruges
  tina : po ku te shkojm rrita qe po thu dalim jasht
  rrita : se di ndoshta rruges e takojm ndonje aktor ose gjejm ndonje hart qe na tregon se ku do shkojm
  dona : ok shkojm ateher
  vali: ok


  te gjith dalim ne rruge duke ecur dhe ne mendjet tona ishte veq qellimi ta takojm erreway-n kur papritur e shohim nje shpallje


  dona: hej per qka do jet kjo shpaje
  tina: shkojm ta lexojm
  te gjith: shkojm

  ajo shpallje ishte per firmen e rrobave te njohura 47 street qe do e prazantonte luisana lopilato camila bordonaba e shum te tjer

  rrita:mendoj qe do ishte mir te merrnim nga nje biletper te shkuar atje
  vali: po si ti marrin biletat kur skemi para
  dona: ateher kam nje ide te shkojm dikund te punesohemi dhe fitojm para
  tina : e ku dona
  dona: nuk e di por te kerkojm ndoshta gjem diqka
  rrita: ke te drejt dona
  vali: e me qka doni ju me u punsu ku nuk kemi as letra as kurgjo
  tina:aiiiiiiiiiii ajt po shkojm veq ta shohim a bon mi marr biletat ma mir
  rrita : ah ok

  rastesiht biletat ishin falas


  rrita: qfar rastesie kur nuk e kam dit qe ne argjentin jan biletat falas
  tina : haha po pra por ndoshta ky ishe fati yne qe ta takonim florin edhe erreway-n
  te gjith : po ke te drejt
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by 4everangeles on Sat Feb 14, 2009 9:49 pm

  Dijada: Siq po e shoh per at qe kemi ardh edhe do e kryejm
  Vali: Po tham,veq mos harroni se
  Dona:Se ligji asht i pathyeshem ketu
  Vali: Jo se,shum kemi hjek per me ardh e me i pa Erreway
  Tina: Edhe
  Dona,Dijada,Rrita,Ermali,: edhe Florinnnnn
  Tina: Mir paski msu diqka bile
  Donjeta: Shum mir,teper mir,perfekt,e papar ndonjeher,po a e din qe un me barkun zbrazt smuj me mendu.
  Rrita : se un po
  Vali: Ateher mendo
  Rrita: Joo se me mendu ktu,ne Argjentin asht me i thy rregullat,ligjore Argjentinase e kjo eshte nje kundervajtje
  ________________________________________________________________
  Mengjes,te gjith u zgjuam dhe e pam veten ne,nje lugin...
  ne rrug...
  ishim te lodhur dhe te rraskapitur,
  _________________________________________________________________
  Valiiiiiiiiiiiiiiiiiii edhe ti shkruj
  ________________________________________________________________
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by Vali on Tue Feb 17, 2009 8:37 pm

  Vali: Ani a pe shkojm me hanger buk se jom shume i uritur !
  Donjeta : Po de , edhe une a ju thash se barkun e kom te zbrazte !
  Tina: Ani de ku po shkojme . A e din naj kush naj vend te mire ku mundem me hanger buke .
  Rrita : Ktu krejt vendet jon te mira . Heheheh !
  Vali : A qe ku pe shof ni Piceri , qe po shkrun "Pizza Argentina" . A po shkojme ???
  Rrita , Tina , Donjeta & Ermali : Ani de !!!


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by rrita on Fri Feb 27, 2009 12:55 pm

  hynem te pizzeria argentina....

  te gjith: hola
  waiter:hola!
  vali: we like to eat pizza there
  waiter: ok sit in chairs all of you and I'll give you
  te gjith : ok . thank you

  pas ngrenies se drekes dolem jasht....

  rrita: hej donjeta a po vjen po shetisim pak
  donjeta: po ku oj rrit ne nuk i dim vendet
  rrita : o nuk ka lidhje se po me ndien zemra qe kemi me pa dikon te grupit erreway. a po vjen a jo? kaxom se un edhe vet shkova .
  donjeta:ok de po po vi ama ti lajmrojm tjerve. Hej vali un dhe rrita po shkojm te shetisim pak neper buenos-aires
  vali:ok shkoni po nuk i dini rrugt edhe mos po hupni
  rrita: jo breh se nuk hupim mos tju nin ok. a po doni me ardh edhe ju?
  vali : jo jo ne jo veq po ju presim juve deri sa te vini ok
  rrita :ok . shkojm donna
  tina:pritni se edhe un po vi
  donjeta & rrita : ok hajde


  donjeta: oj rrit ku po don me na qu mos po hupim
  tina : po valla kemi me met qetu edhe ata nuk kemi me i gjet
  rrita : aiiiiiii qe doni kthehuni po a po tham se eshte duke ma ndier zemra qe kemi me pa dikend te erreway-it
  tina : aha a per qet arsye ti ype me shetit a
  donjeta: po de
  tina : po ku ki me i pa oj rrita buenso-airesi i madh osht nuk osht sa prishtina
  rrita Surprised e di po..........
  tina:ok ok ateher edhe 10 minuta edhe un kthehna ju qka doni boni
  rrita : jo un du me nejt deri sa ti shoh erreway-in
  donjeta: hej mjaft tash. shkojm te ky dyqani ktu ta shohim qka ka ?
  rrita & tina: ok


  hynem ne dyqan kur papritmas camila kalon afer dyqanit

  rrita: dona tina shikoni eshte cami....... (duke vrapuar ) camiiiiiiiii epsera
  tina & dona : rrita ku po shkon
  rrita: a nuk e shihni qe eshte cami
  tina : prit ani ti paguajm gjerat qe i blejm edhe shkojm edhe i flasim
  rrita: jo un smund te duroj ika
  donjeta : rrita prit
  tina : a shkoj a?
  donjeta : po veq ishalla nuk e hup rrugen
  tina :aiiiiiiiii qfar do ti themi te tjereve
  donjeta: ok shohim qfar mund te bejm


  rrita: camiiiiiiiiii wait
  camila: who are you?
  rrita :ahh. I am you big fans and I come here with my all of friends to see you and erreway
  camila : where are your friends
  rrita: oh I don't know they were in this shop but when I see you I come to you and I don't know where are they. oh my God I ost them
  camila:ok don't worry you are with me or not . dot you tell that you are my big fan . don't worry we will find them . what is your name?
  rrita; oh sorry I forget to say I am rrita from kosova and I come here with my friends to see erreway band and to do real our dream
  camila: and you friends are my &erreway fans too
  rrita: of course that yes
  camila: haha ok . would you like to come in my home today and tomorow you will be them one great surprise
  rrita : yes I would but they will be worry until tomorow
  camila: have you got phone call them
  rrita:no I don't have
  camila: take my phone and call them
  rrita: but........
  camila: but nothing I say call them ok
  rrita: thank you cami you are very great really
  camila: ok
  rrita : alo donjeta
  donjeta : rrita ku je ?
  rrita : ne buenos-aires jam me camilen duke ndejtur
  donjeta : me caminnnnnn??????
  rrita : po edhe ky eshte numri i saj sepse ajo ma huazoi tha thirri miqt e tu dhe tregoi ku je ? me trgoni ju ku jeni edhe ne po vijm te ju
  donjeta: o ne se di prit ta jap valin te tregon
  vali: ej rrita jemi te nje hotel afer piceris qe hangrem drek
  rrita: aha ok ateher un sot po shkoj te cami se ajo me ftoi te shtepia e saj dhe thash t'iu lajmeroj. ose a din qka a po vini edhe ju
  vali : degjo shko ti te cami pastaj neser na telefonon edhe vijm ne ok
  rrita : ok tung

  camila: it is right now ?
  rrita: yes thank you very much . we will meet them tomorow
  camila: yes come on at my home
  rrita ok

  ne shtepin e camiles

  rrita: you have very beautiful home . do you live alone
  camila : thank you . yes I live alone but sometimes come here benja fei and lu
  rrita: really? I would like to see them
  camila : ok you will see them. now tell me about yourself
  rrita: ok I am from kosova I am 18 and I am you big fans I really love you and your group your songs and everything
  camila haha ok ok thank you very much. would you like to see all of my house
  rrita; of course

  duke ia shikuar shtepin camit edhe duke biseduar me te per shum shum gjera.......  te nesermen...... shkojm ti gjejm miqt e mi ..........
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by 4everangeles on Fri Feb 27, 2009 9:34 pm

  Donjeta: Heyy what is your name?
  xxx: My name is Pablo
  Donjeta: ahh nooo woow you are the guys from Casi Angeles
  Pablo: Thats right..
  Donjeta: Woow!!!mmm
  Pablo: And you are?
  Donjeta: My name is Donjeta Im from Kosova,and me and my friends arrived in Argentina two days ago,cuz we want to see Erreway
  Pablo: Wayt i did not catch that,you just sad you comed from Kosova-Albania just for Erreway?
  Donjeta: yes why?
  Pablo: Woow,but why??
  Donjeta: What why?
  Pablo: Ok why you like so much Erreway and this is the real reason that you are here?
  Donjeta: Yes,SO?
  Pablo: never mind,just that you and your friends are so crazy
  Donjeta: Nooo ,look this is not a game,we love erreway,and we will love it.
  Pablo: O Ok!!?But how you reconized me?
  Donjeta: From Casi Angeles you are there as Simon,boyfriend of Mar at first and now you are with Melody?
  Pablo: Yeah
  Donjeta: And one friend its allways sayng that u are perfect ..without errors
  Pablo: ahhahaha
  Donjeta: ok I gonna go,now we gone meet Camila Bordonaba
  Pablo: So you ?
  Donjeta: yes,today its the big day
  Pablo: Okay here is my phone number at home,and at work
  Donjeta: Thanks
  Pablo: Your welcome,and call me if you need anything
  Donjeta: Byee

  Vali: Hey qa je ka ban breh ktuu
  Donjeta: Jush
  Vali: qa
  Donjeta: jush
  Vali: qka
  Donjeta: shuj
  Vali: psee
  Donjeta: ke tu me ra pika po u permbajta mos mem ra
  Vali: e pse?
  Donjeta: E Pash
  Vali: Fantazmen me siguri qysh e ki ftyren
  Donjeta: Pablon
  Vali: Kuku benjan..aaa,du me dek a po dokna mir?
  Donjeta: OOOO Pablon e Casi Angeles
  Vali: Aii don at bajatin a?
  Donjeta: ooo valla po i mir asht..ama une kishe spe njo..hiq
  haha
  Vali: Hec bre..
  Telefoni......
  Vali: Donnn..
  Donjeta: ,mmmm
  Vali: Donnn
  Donjeta: HH
  Vali: don teelefoni
  Donjeta; aahha kadal bre qy kesh tu endrru,xhelozi as me endrru sasht e lejushme me ligje dhe kushtetut te Argjentines aa?
  Vali: kape bre
  Donjeta: aloo
  Rrita: donn ku jeni?
  Dona ; qe qitu n'hotel
  Rrita : qe jena tu ardh me Camilen,oii don epash at bajaticen Roberten
  Donjeta: e paske pa Mariana Espositon aaaa?
  Rrrita: jooo bre at bajaticen Robertteeeennn..te rbdsssss
  Donjeta: ku jeni?

  Kushtrim
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 24
  Join date : 2009-02-18

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by Kushtrim on Sat Feb 28, 2009 2:00 am

  joooo po hupshit ju koh palidhje vallahin ncnc shum andrra po shishit ju me sy qel
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by rrita on Sat Feb 28, 2009 4:31 pm

  ok nese nuk tpelqen ateher mos posto

  ne kemi deshir me pa endrra me sy qel edhe problem nuk ka hiq

  Sponsored content

  Re: INTERESANTE LEXONE SHPEJT

  Post by Sponsored content


   Current date/time is Wed Dec 12, 2018 2:04 pm