erreway biografia--kosova

  Share
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  erreway biografia--kosova

  Post by 4everangeles on Thu Mar 05, 2009 11:11 pm

  Erreway eshte nje grup Argjentinas,qe eshte themeluar gjat xhirmit te Rebelde Way.
  Antaret e Grupit Erreway jan:
  Felipe Colombo,
  Camila Bordonaba,
  Benjamin Rojas,
  Luisana Lorley Lopilato.
  Grupi teen,Erreway ka shitur rreth 15 milion Cd te tyre ne te gjith boten.!
  Grupi me se shumti ka pasur fansa ne Argjentin,Spanj dhe Izrael pa perjashtuar edhe shum vende te tjera te Amerikes Latine,si dhe Europes...
  Ata kan realizuar tre albume,dhe kan qen pjes e Rebelde Way(2002-2003),dhe gjithashtu ben edhe filmin 4 caminos.
  Si nje grup kater antaresh ata u ndan ne dhjetor te vitit 2004.
  Grupi eshte ribashkuar ne nje turne ne Spanj..Edhe pse ata ishin qe te 4 kesaj radhe kthehen vetem 3,Rojas ,Colombo dhe Bordonaba,por pa Lopilaton.
  Ne dhjetor te vitit 2006 grupi eshte ribashkuar .Ndersa ne qershor te 2007 ata vizituan Spanjen dhe kenduan disa keng ne Sunny Happy Day festival.
  Perseri Luisana nuk shkoi,Benjamin,Camila,Felipe than qe ata e thirren Luisanen qe te shkoi me ta,por ajo ju kishte then qe nuk donte te shkonte..Ajo nuk ishte me pjes e grupit as edhe ne leter.
  Ka shum ripunime te Rebelde Way dhe Erreway me te njohurat,ajo e pjeses Meksikane,Indi,dhe Portugalis.

  ALBUMET:
  SENALES 2002
  TIEMPO 2003
  MEMORIA 2004
  ___________________________________________________-
  EMRI DHE MBIEMRI ___DATA E LINDJES ___Vendi i lindjes
  ___________________________________________________
  Benjamin Rojas Pessi 16 prill 1985 La Plata-Argjentin
  ___________________________________________________
  Felipe Colombo 8 janar 1983 Meksiko -Meksik
  ___________________________________________________
  Camila Bordonaba 4 shtator 1984 Palomar -Argjentin
  __________________________________________________
  Luisana Lopilato 18 maj 1987 Buenos Aires-Argjentin
  ______________________________________________________  Senales(2002)
  Ky album ne gjith boten ka pasur rreth 1 milion kopje te shitura.
  Keto kan qen kenget e keti Albumi:
  Sweet Baby,
  Bonita de Mas,
  Resistire,
  Imortal
  Keto keng kan qen gjithashtu pjes e Rebelde Way pjeses se I.
  ___________________________________________-
  Tiempo (2003)
  Albumi Tiempo-Koha,ka qen i realizuar ne 2003.
  Kenget e keti Albumi:

  Tiempo,
  Sera de dios,
  Para cosas buenas,
  Te sone,
  Vas a salvartem
  Ky album eshte percjellur me nje turne,qe eshte shitur ne qdo qytet.!
  Shum aktor te tjer te Rebelde Way: Jorge Maggio, Jazmin Beccar Varela, Victoria Maurette, ngeles Balbiani, Piru Sez ishin pjes edhe e koncerteve te RW!?

  _____________________________________________
  Memoria(2004).
  Albumi i memorias ka te bej edhe me filmin e EW te 4 caminos-4 rrug!.
  Video i Memorias ishte ber me disa skena te 4 Caminos,dhe disa show live te EW-s.
  ___________________________________________________-
  Planet e Erreway ne vitin 2008 dhe 2009 qe nuk u realizuan!:
  Ata planifikonin te benin nje album te ri te quajtur Vuelvo-ne shqip Kthehem.
  Gjithashtu Erreway planifikonte te bente filmin e tyre te ri ne vitin 2009.
  _______________________________________________________-
  Mardheniet ne mes tyre!.dhe jeta e tyre private.

  -Bordonaba dhe Rojas,Lopilato dhe Colombo ne jeten reale ishin qifte.
  Camila dhe Benjamin kan qen qift qe nga perfundimi i Chiquqititas deri 4 caminos,kur ne at periudh ajo gjeti te dashurin e saj te ri.
  Luisana dhe Felipe kan qen bashk per 5 vite,por ata u ndan mbas nje skandali te nje videoje.
  ________________________________________________________
  Rivaliteti ne mes Rbd-s dhe Erreway

  Gjithashtu ka pasur thashetheme se Erreway eshte ne luft me kopjen e tyre Rbd-Meksik.
  Qe te dy grupet e kan demantuar ket gje.
  Ata deshmuan se nuk ka rivalitet kur u takuan gjat veres ne Spanj.
  Ata ben shum foto bashk dhe kjo ishte nje atrakcion per shtypin dhe mediat ne pergjethsi.
  Camila ka then"Un mendoi se rivaliteti eshte ndermjet fansave,por ndermjet grupit nuk ka".
  _______________________________________________________
  Eli dhe ju te tjeret mos fshini ket qe shkruva sepse sa her qe shkruaj per rdb ju e fshini.
  Andaj ju lus qe te mos e fshini ket material sepse ka te bej me Erreway..
  _____-ju faleminderit per mirkuptim____________________
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: erreway biografia--kosova

  Post by Vali on Fri Mar 06, 2009 12:46 am

  flm
  mirpo kjo teme do te zhvendoset te ERREWAY !


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: erreway biografia--kosova

  Post by 4everangeles on Fri Mar 06, 2009 1:28 pm

  ok
  val lej palvarat e kallzom a po kthehet erreway
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: erreway biografia--kosova

  Post by rrita on Fri Mar 06, 2009 1:52 pm

  errewayyyyyyyyyyyyy
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: erreway biografia--kosova

  Post by Vali on Fri Mar 06, 2009 9:41 pm

  ERREWAY nuk po kthehet , po antaret e EW po e formojne nje grup te ri !


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: erreway biografia--kosova

  Post by rrita on Sat Mar 07, 2009 12:33 pm

  e dim po ishalla ma shpejt
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: erreway biografia--kosova

  Post by 4everangeles on Sun Jul 26, 2009 12:26 pm

  ehh jo:(
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: erreway biografia--kosova

  Post by rrita on Sat Aug 01, 2009 11:38 am

  skam kthim Sad
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: erreway biografia--kosova

  Post by Vali on Tue Aug 04, 2009 4:20 pm

  qa me bo !!!


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: erreway biografia--kosova

  Post by rrita on Tue Aug 04, 2009 6:04 pm

  ski qka bon

  Sponsored content

  Re: erreway biografia--kosova

  Post by Sponsored content


   Current date/time is Wed Dec 12, 2018 2:03 pm