Boy Olmi Biografia-Sergio Bustamante- Albanes Idioma

  Share
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Boy Olmi Biografia-Sergio Bustamante- Albanes Idioma

  Post by 4everangeles on Mon Jun 22, 2009 12:17 am

  Junior Olmi Boy (b. 1956) ėshtė njė aktor dhe regjisor i filmit argentino biri i aktorit Boy Olmi.

  Nė vitin 2006 ai mori pjesė nė programin Bailando por un Sueńo 2, tė kryera nė 2007 dhe "Mė lejoni tė mendojnė."

  Ai ka punuar nė televizion comedies si "i dadė" midis 2004 dhe 2005.

  Ajo ėshtė gjetur si njė drejtor filmimin e tij opera-Kryesore, tė gjakut nė Kinė Pacific dhe Zorrilla Delfi Galbiati.

  Ai ėshtė i martuar me aktoren Carola Reyna.

  Filmogr
  Kinema [Hunabkś (2007)
  Kur ajo kėrceu (2007)
  Shame (short - 2007)
  Njė Buddha (2005)
  Vetėm dėgjoni canaries (short - 2004)
  Blue qielli, qielli e zezė (2003)
  Bar "El Chino" (2003)
  Cleopatra (2003)
  Pa intervali (2002)
  Zjarri dhe ėndėrrues (papublikuar - 2001)
  Angel, primadonė, dhe unė (1999)
  Tė fanar (1998)
  Tė Censor (1995)
  Shtėpitė e zjarrit (1995)
  Merrni (papublikuar - 1992)
  Nga Apennines nė Andes (1990)
  Eterna sonrisa de New Jersey (papublikuar - 1989)
  Kėrko (1985)
  Gjuetar i vdekjes sė (papublikuar - 1985)
  Tė Sleeplessly (1984)
  Tigrat e kujtesės (1984)
  I Rosales (1984)
  E djemve tė luftės (1984)
  Netė pa mun ose soles (1984)
  Ftesa (1982)
  Sentimental (1980)
  Nga gremine (1980)

  Televizioni Rebelde Way (2002-2003)
  Dadė i (2004-2005)
  Bailando por un Sueńo 2 (2006)
  Mė lejoni tė mendoni (2007)
  Oyuki e Sin (1988)
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Boy Olmi Biografia-Sergio Bustamante- Albanes Idioma

  Post by rrita on Mon Jun 22, 2009 3:02 pm

  thnx
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Boy Olmi Biografia-Sergio Bustamante- Albanes Idioma

  Post by Vali on Fri Jul 17, 2009 1:29 pm

  flm


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com

  Sponsored content

  Re: Boy Olmi Biografia-Sergio Bustamante- Albanes Idioma

  Post by Sponsored content


   Current date/time is Wed Dec 12, 2018 2:02 pm