Casi Angeles Kosova...

  Share
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Casi Angeles Kosova...

  Post by 4everangeles on Mon Jun 22, 2009 12:22 am

  Casi Angeles (anglisht: Gati engjėjt, e njohur si Teen engjėjt) ėshtė njė argjentinas telenovela, airing i cili filloi nė vitin 2006 dhe ėshtė ende running. Prodhuesit janė Cris Morena Group dhe RGB. Shfaqja ka patur dy sezonet deri nė kėtė moment, me njė tė tretė nė sezonin e marrjes. Ka pasur dhe do tė jetė mė i hedhur ndryshimet nė gjithė sezonet e ndryshme. I parė i sezonit tė pėrbėrė 166 episode.

  Nė fillim, e tregojnė vlerėsimet e luftoi me tė ulėt, duke humbur tė Canal 13 e Patito Feo, gjė qė shkaktoi njė masė mė tė hershme tė timeslot ku tregojnė filluar tėrheqjen e mė shumė e mė shumė shikues. Kthehu te saj origjinal ngėrthej, Casi Angeles Patito Feo dha njė ndeshje e saj tė holla dhe, nė sezonin e dytė, ajo fitoi lehtėsisht timeslot saj, disa herė me pesė pikė diferencėn me Patito.

  Nė sezonin e tij tė dytė, tė tregojnė mė shumė u bė shumė popullor. Njė dyqan i quajtur Tifozėt Store, me merchandising ekskluzive nga shfaqja, u nis. Njė revistė, katėr DVD CD-ve dhe dy ishin gjithashtu spawned nga shfaqja.

  Qė nga 2007, i ėshtė transmetuar nė seri pėr Jetix jug tė Amerikės Latine (Argjentinė, Kili, Uruguaj, Paraguaj, Bolivia, ndėr tė tjera). Duke filluar nė vitin 2009, do tė tregojė premierėn nė Disney Channel, nė veri tė Amerikės Latine (Meksikė, Kolumbi, Amerika Qendrore, Venezuelė).

  Duke filluar nė Verė 2009, u bė i engjėjve Teen spokepeople pėr Coca Cola nė Argjentinė.  Emilia Attias si Cielo Mįgico / Anxheles Inchausti
  Nicolas Nicolas Vįzquez si Bauer
  Alejo Garcia Pintos si Bartolomé Bedoya Aguero
  Julia Calvo si Justina Garcia & Felicitas Garcia
  Gimena Accardi si Malvina Bedoya Aguero
  Lukas Ferraro si Marcos Ibarlucķa
  Geraldo Chendo as Mogli
  Mariana Espósito si Marianella "Mar" Talarico Rinalldi
  Juan Pedro Lanzani si Thiago Bedoya Aguero
  Gaston Dalmau si Ramiro "Rama" Ordońez
  Nicolas Riera si Juan "Tacho" Morales
  Marķa Eugenia Suarez si Jazmin Romero
  Nicolav Davidenko Amrko si Roger Federer
  Stefano de Gregorio si Leon "Lleca" Benitez
  Guadalupe Anton si Aleli Ordońez
  Nazareno Anton si Mateo "Monito" Bauer
  Tomas Ros si Cristobal Bauer
  Florencia Cagnasso si Luz Inchausti
  Agustķn Sierra si Nacho Pérez Arsamendi
  Qiri Vetrano si Estefania "Tefi" Elordi Rinaldi
  Lucrecia Blanco si Karla Kozosky
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: Casi Angeles Kosova...

  Post by 4everangeles on Mon Jun 22, 2009 12:24 am

  Ja vali,lutja jote,por nuk i kam marr nga REBELDE WAY ALBANIA
  POR TANI I BERA
  KLM
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Casi Angeles Kosova...

  Post by rrita on Mon Jun 22, 2009 3:08 pm

  thnx donna
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Casi Angeles Kosova...

  Post by Vali on Fri Jul 17, 2009 1:40 pm

  flm


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  libona
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 24
  Join date : 2009-04-26
  Age : 25

  Re: Casi Angeles Kosova...

  Post by libona on Tue Jul 21, 2009 2:13 pm

  flmm donna
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Casi Angeles Kosova...

  Post by rrita on Thu Jul 23, 2009 12:04 am

  kush osht breh qekjo emilia attias ?
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Casi Angeles Kosova...

  Post by Vali on Fri Jul 24, 2009 4:18 pm

  osht ni anttare e Teen Angeles


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: Casi Angeles Kosova...

  Post by 4everangeles on Sun Jul 26, 2009 12:15 pm

  nuk eshte antare e teen angeles
  sepse antare e teen angeles jan vetem
  lali,
  nico,
  pitt,
  euge
  dhe
  gas

  ajo ne dy sezonat e para ka lujt rolin e cileos,por tani cris ka ndrruarr,dhe ka ber sikur paz eshte vajza e cielos dhe jan identik te njejta.
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Casi Angeles Kosova...

  Post by rrita on Sat Aug 01, 2009 12:35 pm

  o ajo ka aktru edhe tek rebeldeway e un po pys qfar roli ka pas te rebeldeway ?
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Casi Angeles Kosova...

  Post by Vali on Tue Aug 04, 2009 4:40 pm

  jo aaa nuk oshta aaa
  ok
  me falni mendova se osht !!!


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Casi Angeles Kosova...

  Post by rrita on Tue Aug 04, 2009 6:22 pm

  qfar personazhi ka pas te rebeldeway

  Sponsored content

  Re: Casi Angeles Kosova...

  Post by Sponsored content


   Current date/time is Mon Jan 21, 2019 5:59 pm