Rebelde way apo Rebelde

  Share
  avatar
  Rebeldeway
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 52
  Join date : 2009-11-13

  Rebelde way apo Rebelde

  Post by Rebeldeway on Wed Nov 18, 2009 11:07 pm

  Rebelde way eshte nje serial shume i sukseshem i pelqyer nga te gjithe ne, mirepo ekziston edhe kopja Rebelde, i cili transmetohet cdo dite pune ne TVO. Perveq kesaj rebelde ka arritur te fitoje nje numer te madh adhuruesish dhe kenget e tyre jane mte degjuarat dhe perparesia eshte qe grupi RBD ende ekziston. Rebelde eshte atraktiv dhe terheqes eshte shume me modern se Rebelde way dhe teper komik. Fansat e tyre ne bote jane te shumte. perse eshte lejuar kopja e ketij seriali? Cili eshte i pari rebelde way apo rebelde? A i shikoni ju? Erreway apo RBD? Jipni pergjigjet tuaja. Arrow Arrow
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by rrita on Fri Nov 20, 2009 6:34 pm

  pash zotin edhe kopja rebelde po ekzistojka a ncncncncnc phaaaaaaaaa sa interesant edhe fatkeqsisht ti nuk po dike sen grupi rbd nuk ekziston mo edhe rebelde jan kopje se ata jan xhiru ne vitin 2005 edhe nuk jan terheqes aspak rbd-ja perveq qe te friksojn me pamjen e tyre te "mrekullueshem" edhe perveq rbd-s (rebelde qe osht kopje meksikane ) ekzistoj edhe kopjet tjera qe jan ; portugalis (RBL) indis(REMIX) brazilit te amerikes te republikes chile plot kopje ekzistojn . e sa i perket pytjes tende pse e ka kopju rbd-ja erreway-jn pyte cris morena-n qe e ka bo edhe kopjen e meksikes . veq ni sen maje ne mend ORGJINALI ARGJENTINAS ERREWAY-REBELDEWAY GJETH OSHT U KAN EDHE KA ME U KAN NUMER 1


  Last edited by rrita on Fri Nov 20, 2009 6:42 pm; edited 2 times in total
  avatar
  Rebeldeway
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 52
  Join date : 2009-11-13

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by Rebeldeway on Fri Nov 20, 2009 6:41 pm

  Faleminderit per pergjigjjen e "dashur", je shume e sjellshme, sweet Laughing
  Kurre nuk e kam imagjinuar se mund te kaloj kaq mire ne kte forum me njerez sikur ju dhe qe marr pergjigjje aq te kendshme.
  Por si duket disa nuk e kuptojne se ceshte ne te vertet nje forum. Ajo ishte thjesht nje teme per te biseduar dhe e di une qe ju e dini per kopjen Rebelde, por pasi askush nuk kishte hapur deri me tani ndonje teme rreth saj, mu desht mua qe ta beja. Nuk eshte keq te bisedosh sepse edhe ajo ka te beje me Rebelde way.
  Dhe rebeldeway for ever, is for you, not for me.
  I like more Rebelde!
  Nuk e kuptoj perse jam regjistruar ne kete forum kaq mikeprites te fansave te Rebelde way. Inshalla ju plotesohet deshira e vijne ne Ks.
  Chao!
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by rrita on Fri Nov 20, 2009 7:13 pm

  ti nuk ke nevoj me hap tem per Rebelde sepse nuk e lejon rregullorja e forumit edhe nese nuk e ke pa osht ni tem verzionet e rebelseway edhe aty hin edhe sheh gjithqka . e di qe rebeldeway 4ever eshte per mu edhe un smuj mi ndalu kerrkujt zgjidhjet e tyre po me nervooj fakti qe e bone ti pytje qe the : kush e ka kopju kend ? edhe ski nevoj ti me u ofendu perniheri se un veq pergjigje te ktheva . edhe gjithmon je i mirse ardhur ne forum edhe pse je fans i rbd-s
  avatar
  Rebeldeway
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 52
  Join date : 2009-11-13

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by Rebeldeway on Fri Nov 20, 2009 7:20 pm

  Tema qe eshte hapur ka te beje me Rebeldeway dhe perpos qe Rebelde eshte pjese e kesaj nuk do te thote qe nuk ka nevoj per hapjen e temes. Edhe asht mendimi yt rreth RBD sepse askush nuk thote qe Rebelde jane ashtu siq thua ti. Pasataj nuk e ndiej veten te mireseardhur ne forum nga pegjigjja juaj qe mora me lart. Une jam fans edhe i ERREWAY dhe i njoh te gjitha kenget e tyre, por edhe i RBD ashtu siq i njoh shumicen e kengeve te tyre. Edhe nese nuk e di ti RBD ekzistojne , para nje kohe shume te shkurter kam degjuar per ribashkimin e tyre.

  special
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 1
  Join date : 2009-11-20

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by special on Fri Nov 20, 2009 7:34 pm

  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by rrita on Fri Nov 20, 2009 10:25 pm

  it's your opinion for RBD I don't worry sorry !!!!!!!!!!!
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by 4everangeles on Sun Dec 20, 2009 8:52 pm

  Shiko Kreanar un jam nje fanse e qmendur e REBELDE WAY-nuk besoj se ka ndonje fanse me te madhe ERREWAY -se un haha.
  Kopjet jan kriju se Cris morena ka be nje gabim fatal duke lejuar shitjen e ides autoriale kshtu qe do mund te krijohen edhe grupe dhe novela tjera nga vende te ndryshme por me iden origjinale.
  Kshtu Rbd Rebelde kendojn mire kjo eshte e pamohushme,po me lejo te them saiperket aktrimit jan katastrofal,ama katastrofff,e vetmja gje qe mund te them ja nje prov pse rbd nuk i duan edhe aq shum ne kosove.
  Ne KTV eshte trasmetuu REBELDE WAY-edhe ka pas sukses teper tmadh
  ndersa REBELDE-Meksik eshte trasmetu ma shum se 11 kanale kosovare/shqiptare edhe kerkun se ka pas suksesin e Rebelde Way.
  Nuk jam kunder REBELDES perkundrazi i kan do kang tmira,po nuk krahasohen me grupin me te mire te te gjitha kohrave ERREWAY-.
  Pra...ERREWAY4EVER..
  SEPSE NE JEMI FANSA TE ERREWAY
  NOSOTROS SOMOS ERREWAY Y NOS PELIAMOS-fjalet e Pablo-s ne ERREWAY 4caminos.
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by 4everangeles on Sun Dec 20, 2009 8:54 pm

  saiperket rrites -mos e prek ne tel se rrita eshte 100% anti rbd dhe 100% PRO ERREWAY...
  avatar
  El Kun
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 61
  Join date : 2009-03-08
  Age : 27

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by El Kun on Tue Dec 22, 2009 3:06 pm

  hej po edhe me knu veq ja loshn benja kangen dije adios edhe jav bon papa po qfar RBD allahile|Memoria|mpuch ju du shum "kush osht me ewr"
  avatar
  El Kun
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 61
  Join date : 2009-03-08
  Age : 27

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by El Kun on Tue Dec 22, 2009 3:08 pm

  KRENAR a e din pse jon bashku ........... nese don me din kqyre ne KTV prej 17-30 .... e kan pa more qe skan pas shum sukses e qata jon bashku
  avatar
  Rebeldeway
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 52
  Join date : 2009-11-13

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by Rebeldeway on Thu Dec 24, 2009 11:44 pm

  Ok edhe une jam me Erreway dhe i di kenget e tyre, por edhe kenget e RBD me pelqejne, sidoqofte ky eshte forumi i Rebelde way dhe une desha te dije mendimin tuaj rreth Rebelde.
  I stay with Rebelde way. ERREWAY para siempre.
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by rrita on Fri Dec 25, 2009 10:19 pm

  hhaha donna hallall tkoft 100% anti RBD 100% pro ERREWAY qashtut jam edhe topi se lun

  krenar un tkuptoj ty qe je fans i te dy grupeve edhe nuk kam sen kunder teje ama qy duhet me pranu realitetin se qekjo RBD-ja tkishin lujt najsen orgjinal ok ama copy-paste sbon breh veq nejse
  avatar
  El Kun
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 61
  Join date : 2009-03-08
  Age : 27

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by El Kun on Sat Dec 26, 2009 7:59 pm

  O KRENAR UNE VEQ BOJSHA HAJGARE ME TY .....ME TY JOM KRENAR MOS TA NIN HIQ OK ... KUR KI NEVOJ PER PERKRAHJE KSAJDE JOM..add chee_Guevara_a@hotmail.com
  avatar
  Rebeldeway
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 52
  Join date : 2009-11-13

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by Rebeldeway on Sat Dec 26, 2009 10:49 pm

  Pse qa tu doka une ty qe bojshi hajgare me mua ah???? Rebel??? Edhe per qka me duhet perkrahja jote, nodshta mos po thu per sulmet e rrites???
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by rrita on Sun Jan 03, 2010 7:52 pm

  sulmet e rrites ?????? pse a mos po te dokna un ty al kaida ?????? ec pash zotin kqyre punen tonde edhe mos fol palidhje . nncncnc sulmet !!!!!!!! nuk jam nzorr me sulmu kerrkon aq ma pak ty ni njeri qe se njoh hiq edhe nuk me intereson me njoft ok . edhe kshtu qe mos fol palidhje ok ?!
  avatar
  El Kun
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 61
  Join date : 2009-03-08
  Age : 27

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by El Kun on Thu Jan 07, 2010 7:01 pm

  shkoni bre .. pash ropt se klloshar jeni krejt qa jeni ktu e sidomos RRITA EDHE TI KRENAR SHUM KLLOSHAR JENI
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by rrita on Sat Jan 09, 2010 10:29 pm

  ti ma i miri kishe po na del ktu a po ?
  avatar
  El Kun
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 61
  Join date : 2009-03-08
  Age : 27

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by El Kun on Sun Jan 10, 2010 8:57 pm

  jo qe po del po jom dal po qa jeni more ka menoni per gjethkon si me menu per ufo ata kurr skan me tnjoft ( RRIT)as ti kurr ski mi taku qita e ki tsigurt edhe mos besoni nfjal te tynev se per pare i kan than ato fjal
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by rrita on Tue Jan 12, 2010 1:33 pm

  qe nuk i kam me i pa kurr e di kto el kun.
  avatar
  Rebeldeway
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 52
  Join date : 2009-11-13

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by Rebeldeway on Sat Feb 27, 2010 11:56 am

  Na je filozof el kun
  avatar
  El Kun
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 61
  Join date : 2009-03-08
  Age : 27

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by El Kun on Mon Mar 01, 2010 9:36 pm

  jo bre sjom veq po juv doket se djal ma i mir se une ska Very Happy ... o veq hajgare po boj se gjethkush i ka mendimet e veta
  avatar
  Rebeldeway
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 52
  Join date : 2009-11-13

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by Rebeldeway on Mon Mar 01, 2010 9:46 pm

  Edhe na hajrgare bonem, veq njemend djal i mire

  Sponsored content

  Re: Rebelde way apo Rebelde

  Post by Sponsored content


   Current date/time is Mon Jan 21, 2019 6:00 pm