Nje ide

  Share
  avatar
  Rebeldeway
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 52
  Join date : 2009-11-13

  Nje ide

  Post by Rebeldeway on Mon Dec 28, 2009 10:16 pm

  Megjithese ne nje teme thashe se aktrimi ne Kosove eshte katastrofe dhe se Rebelde way ketu nuk do te kishte ardhmeri.
  Mirepo kam nje ide. Cdo te behej sikur ne te gjironmim serialin Rebelde way? Jo per copy apo diqka te tille, edhe pse prape do te ishim copy, por per hir te adhurimit te Rebelde way, ne fansat e tyre. Te gjithe te rinjet e Kosoves i kane shikuar rebelet, andaj per nga ky fakt, per nga kureshtja do te arrinte nje fame te madhe ketu. Dhe se do te sillnim diqka me ndryshe ne Kosove, serialin e pare serioz qe luan episodet me rregull dhe jo njehere ne jave si serialet humoristike. Mendoni se me Rebelde way, do te sillnim diqka te re qe kurre me pare nuk eshte ofruar ne televizionet tona, kuptohet seriale shqip vendore.
  Sidoqofte, ju jepni mendimet.
  Por e di se shume gjera e ndalojne kete pune. Numer one, nuk jane mjetet materiale per gjirimin e nje seriali te tille, megjithate po te donim dhe dinim, edhe po te kishim, do te ishte e mundur nje gje e tille. Pastaj do tu tregonim aktoreve kosovare se ceshte aktrimi!
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Nje ide

  Post by rrita on Sun Jan 03, 2010 7:57 pm

  hmmmmmmm se di por mendoj qe nuk do te ishte ide e mir
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: Nje ide

  Post by 4everangeles on Wed Jan 13, 2010 2:01 pm

  Mhh Krenar perveq mjeteve materiale ka edhe shum pengesa qe mund te arrihej xhirimi i Rebelde Way"Rebelve" Ne shqip.
  Arysa 1) Aktor edhe kengtar perfekt,
  2) Askush se kish lan fmin e vet ose motren e vet me lujt ne ato role ku nuk perputhen me mentalitetin tone Kosovar.
  3) REBELDE WAY -ERREWAY JAN 1...THE BESt:)-Pa pik diskutimi
  edhe
  4) Ishum sha prej njerzve per aktrim katastrofal
  paramendo me fol me gramatik -te rrebelet-ma mire mu myt ne bunar qateher.

  -Ket ide e kam then edhe un por nuk gjen zbatim se vyn shum gjana,edhe plus CRIS MORENA a din sa paret i lyp per me na dhan te drejten me xhiru serialin,a e din se REBELDE WAY PORTUGAL i ka nderpre xhirimet e sezonit te II- sepse Cris Morena ju ka kerku shum pare per te drejten autoriale,
  Pastaj lokacioni,vendi,aktort,paret.
  Ni dit e pash kit serialin SPITAL IKS vreni sa shume i emitojn REBELDET ka flasin ose kur marizza ku ndodhke ne naj problem si u sillke edhe si sillen kta.
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Nje ide

  Post by rrita on Fri Jan 15, 2010 9:24 pm

  jam dakort me ty donna
  avatar
  Rebeldeway
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 52
  Join date : 2009-11-13

  Re: Nje ide

  Post by Rebeldeway on Sat Feb 27, 2010 11:38 am

  Pajtohem te ty 4everangeles
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Nje ide

  Post by rrita on Sat Mar 20, 2010 8:56 pm

  ej krenar e ti je a ? te forumi i rbd-s qe jam un moderatore ?

  Sponsored content

  Re: Nje ide

  Post by Sponsored content


   Current date/time is Mon Jan 21, 2019 5:57 pm