Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Share
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Vali on Mon Aug 11, 2008 8:05 pm

  Ne vitin 2002 Cris Morena Group & Yair Dori Communications prodhuan serialin argjenitinas "Rebeldeway" . Ky serial transmertimet e para televizive i pati ne dy televisione argjentinase "Canal 9" dhe "America" .
  Ky serial shume shpejt arriti te thente rekorde te shikushmerise ne Ameriken Latine , Europe dhe ne nje pjese te Azise (sidomos nga te rinjet) . Nga ky serial lindi grupi "ERREWAY" , grup i cili u nda gati nje vite pas perfundimit te serialit .

  Ne vitin 2006 Cris Morena Group & Yair Dori Communications ne bashkpunim me Televisen prodhuan versionin Meksikan (kopjen) te ketij seriali . Ky serial titullohej vetem "Rebelde" dhe nga ky serial lindi grupi "RBD" .
  Atyre viteve edhe nje produksion Indian prodhoj kopjen Indiane te "Rebeldeway" . Kjo kopje u titullua "Remix" .

  Dhe sefundi kur ne po presim versionin e animuar te "Rebeldeway" nje produksion Portugal eshte duke prodhuar kopjen e katert te "Rebeldeway" . Ky serial mban titullin e njejte "Rebeldeway" dhe ka filluar transmeritimin ne televizionin Portugal "SIC" . Nga ky serial do te formohet grupi "RblWay" . Ky grup per kete serial ka huazuar edhe kengen "Rebeldeway" kenduar nga ERREWAY . Edhe ne kete serial kjo kenge do te jete me klipin fillues te serialit , dhe kjo kenge eshte perkthyer ne portugalisht .

  Kujdes : Te gjith ju qe deshironi te huazoni dcka nga ky lajm duhet te shenoni linikun e websitit tone (www.erreway-kosovo.net.ms) !!!


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  TinaHG08
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 194
  Join date : 2008-07-19

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by TinaHG08 on Tue Aug 12, 2008 5:29 am

  te gjitha serialet e crisit kan aq shume sukses sa bejne qe te tjeret te kopjojn lol
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Vali on Tue Aug 12, 2008 11:47 am

  Do ju sjell foto te kesaj kopje . Do e shiheni se sa te shemtuar do te jene .
  Ata nuk do te krahasohen kurre me Rebeldeway ogjinal .
  Sikurse nuk jane krahasuar Rebelde dhe Remix .
  hahaha .


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  Marisa
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 194
  Join date : 2008-06-01
  Age : 27
  Location : Tirana, Albania

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Marisa on Thu Aug 14, 2008 1:51 am

  ja ku i keni disa foto! nuk te fusin friken???


  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Vali on Thu Aug 14, 2008 3:37 pm

  Ah faleminderit shume Marisa .
  Keto pra jane foto te grupit RBD , njeherit edhe aktoret e kopjes Meksikane te serialit Rebeldeway , pra jane aktoret e serialit Rebelde .

  Se shpejti do te ju sjell edhe foto te Remix dhe Rebeldeway (Portugalia) .


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  Marisa
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 194
  Join date : 2008-06-01
  Age : 27
  Location : Tirana, Albania

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Marisa on Thu Aug 14, 2008 4:47 pm

  s`ka gje!
  e bera qe te gjithe te shihnin sa te tmerrshem qe jane!

  sinqerisht, ndonjehere me fusin friken me ate pamje!
  avatar
  4everangeles
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 364
  Join date : 2008-08-12

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by 4everangeles on Fri Aug 15, 2008 2:47 pm

  hahaha mir knojn hahahaa
  e di i njoh mjaft mir
  i kan edhe hi5 e tyre
  mia eshte e shemtuar
  gati te gjithe

  atje marizza do te quhet lisa

  per ket serial eshte anuluar koncerti i rbd ne portugali

  tung
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Vali on Fri Aug 15, 2008 3:31 pm

  Nuk kam ndegjuar per anolomin e ndojne koncerti te RBD ne Portogali . Mund te jete thashethem . Nese eshte anuluar nuk duhet te jet anuluar per kete serial .


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  Marisa
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 194
  Join date : 2008-06-01
  Age : 27
  Location : Tirana, Albania

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Marisa on Fri Aug 15, 2008 4:20 pm

  tek Rebelde, Marizza quhet Roberta Pardo!
  Pablo eshte Diego Bustamante, Mia e njejta, kurse Manu eshte Miguel!

  po as un nuk e besoj qe te jete anulluar koncerti vetem per shkak te serialit!
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Vali on Fri Aug 15, 2008 5:04 pm

  Ajo Roberta eshte e bukur (simpatike) mirpo per rolin e Marizzes nuk pershtater fare , vetem e ka perlyer ate rol . Nuk i shkon fare ai rol .


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  Marisa
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 194
  Join date : 2008-06-01
  Age : 27
  Location : Tirana, Albania

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Marisa on Fri Aug 15, 2008 5:43 pm

  mua me duket e tmerrshme!

  ku krahasohet ajo me Camin? Camila e ben rolin e vajzes rebele ne meyre perfekte, po Dulce Maria e ka prishur fare!
  As qe ka 1 pik rebelizmi ne gjak! nuk i afrohet fare interpretimit te Catos!
  avatar
  TinaHG08
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 194
  Join date : 2008-07-19

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by TinaHG08 on Sat Aug 16, 2008 12:05 am

  katastrof bre po tkqi ani ma far veshje katastrfale me te vvertet nuk din fare me kopju

  po ju le nje foto te lola eraze una vez kopja e floricientes nga televiza e shihni se sa e tmerrshme qeshte nuk i ngjan aspak bukuris se florit:

  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Vali on Sat Aug 16, 2008 2:23 pm

  Pasta ajo Anahi te krahasohet me Luisanaen . O zot .
  Anahi nje vajze e shmetuar ndersa Luisana ...
  Vetem krahasoni ...


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Vali on Sat Aug 16, 2008 9:05 pm

  Ne fotot e me poshte jane kopja Indiane e Rebeldeway . Pra jane aktoret e serialit dhe antaret e grupit ReMix .

  Shikoni edhe keta se sa te tmerreshem qe jane .


  Fotoja me poshte eshte kopertina e albumit te ketij grupi .  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Vali on Sat Aug 16, 2008 9:21 pm

  Me ne fund ju kame sjellur foto te Rebeldeway (Portugal) .
  Pra ne kete foto jane aktoret kryesort te serialit Rebeldeway (Portugal) dhe antaret e grupit RBLway - Pedro (Pablo) , Mia (Mia) , Lisa (Marizza) , Manuel (Manuel) .

  Shikoni se sa te tmershem !!!  Krahasoni Rebeldeway (ERREWAY) , Rebelde (RBD) , ReMix (ReMix) dhe Rebeldeway (RBLway) .


  Last edited by Vali on Sun Aug 17, 2008 2:28 pm; edited 1 time in total


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  Marisa
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 194
  Join date : 2008-06-01
  Age : 27
  Location : Tirana, Albania

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Marisa on Sat Aug 16, 2008 11:08 pm

  o Zot, cfare tmerri!

  iku komplet imazhi i Rebelde way! e prishen fare!
  nese do ta kopjosh, ok, po te pakten beje qe t`ia vleje!
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Vali on Sun Aug 17, 2008 12:42 pm

  Ke te drejt humbi imazhi i Rebeldeway .


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by rrita on Sun Aug 17, 2008 3:42 pm

  mendoj qe perveq serialit origjinal rebeldeway asnje verzion tjeter nuk mund te jet perfekt edhe le ta ket titullin si te don por ne realitet eshte veq copy-paste sepse rebeldeway edhe grupin erreway nuk mund ta zevendson askush nbot sepse erreway jan perfekt jan numer 1 .
  as serialet copy-paste siq jan: rebelde remix edhe rbdlway nuk mund te jen si erreway nese don cris morena le ta bon ne tgjitha gjuhet e botes kete serial ose le ti ket te gjith aktort e botes ERREWAY(REBELDEWAY) PRAP SE PRAP ESHTE ME I MIRI edhe nese perkthehet ne ne te gjitha gjuhet e botes erreway-n nuk mund ta zevendsoj askush


  te gjitha verzionet jan COPY-PASTE
  avatar
  rrita
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 949
  Join date : 2008-01-02
  Age : 28
  Location : prizren

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by rrita on Sun Aug 17, 2008 4:21 pm

  e zot ozot qfar njerz kish krijuar zoti pse i ka krijuar ata njerz tcilet nuk kan vend nket bot Evil or Very Mad si psh:rbd,remixdhe rblway
  ani ma kush po i kopjon ata tcilt jan tpa zevendsushem ooooooooooooooo ja si perngjan gr :rbd afro gr:remix elephant dhe gr:rblway lol! epo tash
  avatar
  sigi
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 157
  Join date : 2008-07-12
  Age : 26
  Location : tirane

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by sigi on Sun Aug 17, 2008 4:31 pm

  oh my god!!!!ju lutem jo filma horro ketu!ca ishin ato speciet e tmerreshem atje te fotot????me verte iku imazhi i rebeleve!!!le qe ku mund te krahasohen ato me erreway!!!ta enderrojne kete madje ne endrrat e tyre me te bukura!!
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Vali on Sun Aug 17, 2008 6:19 pm

  Ju lutem skrahasoni ERREWAY me ReMix , RBD dhe RBLway .

  ERREWAY jon ma te miret , askush nuk mund ti mposht , ata jane nr.1 .

  Ata nuk krahasohen me askend se jane nr.1 .


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Vali on Sun Aug 17, 2008 8:41 pm

  4everangeles wrote:

  per ket serial eshte anuluar koncerti i rbd ne portugali

  tung

  Torniri i RBD-se ne Portugali i anulua sepse RBD u ndane . Ata ndjeken rrugen e ERREWAY-it .
  Ata braktisen karrieren e tyre si grup , ata deshpruan adhuruesit e tyre ... ashtu sikur se ERREWAY qe na deshperoj neve ne vitin 2004 dhe ne vitin 2006 .

  Pra RBD u ndane .


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  Marisa
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 194
  Join date : 2008-06-01
  Age : 27
  Location : Tirana, Albania

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Marisa on Sun Aug 17, 2008 9:30 pm

  yessss! u nda RBD!
  tani nuk kane cfare te thone me fansat e RBD! se me perpara, vetem permendnin ndarjen e Erreway! ta provojne tani si ndihesh kur ndahet grupi jot i zemres!
  avatar
  Vali
  Administrator
  Administrator

  Posts : 1094
  Join date : 2007-12-30
  Location : Kosovo

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Vali on Sun Aug 17, 2008 10:24 pm

  hahaha

  Shiqo nuk jam gezuar aq shume se jane ndare . Une jam kunder Rebelde e jo kunder RBD .

  Eshte fakt se ata kane disa kenge qe edhe mua me pelqejne .

  Mirpo ke te drejte sepse edhe mua shoqeria qe jane fansa te RBD me permendin ndarjen e ERREWAY-it .


  _________________


  Luisana Lopilato Kosovo
  WebSite : http://www.luly-kosovo.net
  Gallery : http://www.luly-kosovo.net/gallery
  Forum : www.luly-kosovo.forumotion.com
  Fotolog : www.fotolog.com/luisanakosovo

  Camila Bordonaba Kosovo
  www.cami-kosovo.forumotion.com
  avatar
  Marisa
  ERREWAY Fan
  ERREWAY Fan

  Posts : 194
  Join date : 2008-06-01
  Age : 27
  Location : Tirana, Albania

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Marisa on Mon Aug 18, 2008 11:15 pm

  nga njera ane gezohem qe u nda rbd, po nga tjetra me vjen keq per fansat!
  ata nuk kane asnje faj dhe te ndahet grupi qe ti adhuron, nuk eshte ndonje lumturi e madhe! dhe nuk do ia uroja askujt!

  edhe mua me pelqejne disa kenge te rbd, po e urrej faktin qe thone qe eshte me i mire se Erreway, gje qe nuk eshte fare e vertete!

  Sponsored content

  Re: Versioni i katert i Rebeldeway !!!

  Post by Sponsored content


   Current date/time is Mon Jan 21, 2019 6:01 pm